Marta Ankiersztejn,

Marta Ankiersztejn, "No Place for…"

Nie ma tu miejsca na bezruch. W świecie tańca jeśli nie działasz, to znikasz. Freelance w tej dziedzinie sztuki to codzienna walka o widoczność. Nie ma miejsca na bylejakość. Musisz być jakiś, musisz szukać, zaskakiwać, podejmować trudne tematy i mierzyć się z nimi. Jak znaleźć spokój w tej bezustannej pogoni?

Łóżko. Pokój. Mieszkanie. Berlin.

Tu wracają z dalekich podróży, mają swoją ulubione kawiarnie i parki, tu są ich przyjaciele. Tu jest miejsce na zbierane przez lata książki, plakaty, wspomnienia. Tu jest dom. Wejdź, poczuj się jak u siebie.

Marta Ankiersztejn – niezależna fotografka niezależna specjalizująca się w fotografii tańca. W swoim dorobku ma trzy indywidualne wystawy, które prezentowane były na najważniejszych festiwalach tanecznych w Polsce: w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Znalazła się w gronie piętnastu wyróżniających się fotografów tańca zaprezentowanych w albumie Anny Królicy Nienasycenie spojrzenia / Insatiability of the Gaze (Tarnów, Warszawa 2017). Od trzech lat dokumentuje dwa najważniejsze projekty prezentujące taniec w Warszawie: Scenę Tańca Studio oraz Centrum Sztuki Tańca. Jest wielokrotną laureatką konkursów poświęconych fotografii tańca. Mieszka i pracuje w Warszawie.

ankiersztejn.com


Wernisaż: 5 września, czwartek, 22:00, impreza otwarcia, 100cznia

drukuj