Bartosz Ostrowski, "Babel. The Resonance of Language"

Comment réalise-tu que tu connais une langue?
W którym momencie wiesz, że znasz dany język?
W jaki sposób rozpoznajesz go w sobie?
Czy powstaje w określonym miejscu twojego ciała?

Performans jest choreograficznym eksperymentowaniem wokół fizycznych cech mowy. Odnosząc się do założeń ucieleśnionej kognitywistyki George’a Lakoffa, autor eksploruje somatyczny potencjał dla znajomości języków obcych. Testuje, w jaki sposób ciało jest w stanie samodzielnie tłumaczyć/traduire.

koncept i wykonanie: Bartosz Ostrowski
dramaturgia: Rocio Berenguer Roldan
produkcja: Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku w ramach wystawy „Dźwięki pierwotne”; przy wsparciu grantu rezydencyjnego z Instytutu Adama Mickiewicza
premiera: 8 września 2019 roku, ETNO, Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
czas trwania: 30 minut

Bartosz Ostrowski – absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Warsaw Dance Department oraz PACAP w Forum Dança w Lizbonie. Jego prace charakteryzuje współistnienie tekstu i tańca w bezpośrednim dialogu z widzem. Autor prac: walkie_talkie, Praga Street View oraz REFUGEE TALKS. Założyciel kolektywu dotcompany, w którym współtworzył: Secondhand ’68, Koncert Indywidualny czy Mewa, pięć sekund z Czechowa, nagrodzona na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. Aktualnie przygotowuje projekt BoardingGateSeatFromTo:, w którym na bazie własnych doświadczeń eksploruje kondycję współczesnego nomadyzmu.

ostrowskibartosz.com

drukuj