Janusz Orlik, "Mute"

w stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, potrzeby i wykluczenia … otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się porozumieć ... prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie – wyczerpani … w świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane … gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć

„Intensywna obecność sceniczna” – tak się określa w teatrze podstawowy aktorski poziom „jeszcze nie ekspresji” charakteryzujący wybitnych przedstawicieli oraz przedstawicielki tego zawodu i tego powołania. I Orlik to ma! (...) Owo teoretyzowanie, analizowanie i „odmyśliwanie” występu Orlika w poznańskiej Słodowni nie jest jednak aż tak znowu istotne wobec potęgi jego scenicznego istnienia.
Juliusz Tyszka, teatralny.pl

reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia: Janusz Orlik
muzyka: Alex Catona
reżyseria światła: Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
produkcja: Janusz Orlik
koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Michał Łuczak
premiera: 2 lutego 2018 roku, Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań
czas trwania: 45 minut

Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Janusz Orlik – tancerz, choreograf, pedagog tańca. Absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, studiował w Brucknerkon­servatorium Linz (Austria). Autor spektakli: Exérèse monobloc, a bliźniego swego jak siebie samego, Live on stage, Święto wiosny, Insight (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014) oraz Mute. Współpracował m.in. z Vincent Dance Theatre, Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem. Prowadzi warsztaty choreograficzne w wielu placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.

januszorlik.com

Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk

Stypendium MKiDN drukuj