Dariusz Nowak, Dor Mamalia, "into me, see"

„Mamy tendencję do łączenia intymności z bliskością oraz bliskości z pewnym zbiorem wspólnych doświadczeń. W rzeczywistości jednak, zupełnie obcy ludzie, którzy nigdy nie wymienią ani słowa, mogą dzielić intymność – intymność zawartą w wymianie spojrzeń, skinieniu głów, uśmiechu czy wzruszeniu ramion. Bliskość, która trwa przez kilka minut lub przez okres wspólnego słuchania utworu. Porozumienie o życiu. Umowa bez klauzul. Jednomyślność spontanicznie dzielona wraz z niedopowiedzianymi historiami zebranymi wokół pewnej piosenki”.
— John Berger
 
Intymność, bliskość, samotność – te stany zainicjowały i doprowadziły nas do poszukiwania ich cielesnych interpretacji. Czytamy każdy z nich przez własne doświadczenia, wspomnienia i wizje, które – zaszczepione w ciele i przestrzeni – rozkwitają w ruchowym kolażu.
 
koncept, choreografia i wykonanie: Dariusz Nowak, Dor Mamalia
kierownik prób: Alicja Różańska
partner: KibbutZürich – The First Jewish Arts Festival
premiera: 23 maja 2018 roku, Zurych 

czas trwania: 30 minut

Spektakl został zrealizowany na zamówienie KibbutZürich Jewish Art Festival 2018.

Spektakl grany w języku angielskim.

HUMAN FIELDS by Dariusz Nowak and Dor Mamalia – rozpoczęli współpracę w 2017 roku;
do tej pory stworzyli prace: into me, see, Wood Rabbit, a heart on his sleeve, Sweven.
Pracowali m.in. z Saddler’s Wells Theatre, Korzo Theatre, Suzanne Dellal Centre, Royal Danish Ballet, ZHdK, CONTEXT Diana Vishneva i wieloma innymi instytucjami z Holandii, Szwajcarii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Austrii, Rosji, Izraela, Polski. Współpracują też z Jin Young Won, Vladimirem Varnavą, Niv Marinberg, Sharon Vazanna Dance, Alicją Różą. Obecnie przygotowują spektakl dla Vertigo International Dance Program oraz Curtain Up Festival w Izraelu.

drukuj