Kolektyw Holobiont / Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, "_on_line__"

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, a w szczególności linii, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska
choreografia, reżyseria: kolektyw Holobiont: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka
wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala
muzyka: Józef Buchnajzer/collage
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska
oprawa graficzna: Michał Łuczak
zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen
produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka
premiera: 8 grudnia 2018 roku, Poznań
czas trwania: 45 minut

Spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat.

Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów.
W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

Kolektyw Holobiont – powstał w 2017 roku; tworzą go: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem ich twórczych zainteresowań są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Prace kolektywu oparte są na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuk performatywnych. Do tej pory powstały cztery spektakle: DOoKOŁA, Księżycowo, _on_line__ oraz Gdzie kształty mają szyje.

Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk drukuj