Alicja Morawska-Rubczak, "blisko"

blisko to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych odwiecznych więzi, które łączą ludzi. Bliskość. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem.

Dwoje tancerzy na okrągłej scenie – krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka – symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna forma dzięki współczesnemu przetworzeniu staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
wykonanie: Anna Dziedzic, Filip Meyer-Luters
muzyka: Wacław Zimpel
scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
koprodukcja: Art Fraction Foundation
premiera: 26 listopada 2016 roku, Scena Wspólna w Poznaniu
czas trwania: 45 minut

Spektakl zrealizowany w ramach projektu Small Size, Performing Arts for Early Years ze środków programu Kreatywna Europa.

Spektakl dla dzieci od 6 miesięcy do 3 lat i bliskich im dorosłych.

Alicja Morawska-Rubczak – reżyserka, pedagożka teatru, specjalizuje się w dziedzinie teatru i tańca dla dzieci do lat 3. Autorka spektakli: Śpij, brzUCHO, Łódeczka, NIEBOskłon, blisko, Kuuki/Powietrze, Łaskotki, Mała wielka podróż, Chodzi o to, Dżungla. Inicjatorka i kuratorka wielu projektów teatralnych dla dzieci; konsultantka programowa Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych – Sztuka Szuka Malucha. Członkini International Theatre for Young Audiences Research Network, Small Size Association oraz Art Fraction Foundation. Zajmuje się promocją polskiego teatru dla dzieci na świecie.

drukuj