Program Polskiej Platformy Tańca 2019


5 września | czwartek



wydarzenia towarzyszące:

9:00–15:00 – spotkanie przedstawicieli partnerów Polskiej Sieci Tańca
Gdański Teatr Szekspirowski

13:00–15:00 – Mój wizerunek zawodowy – warsztat dla tancerzy
Foyer Opery Bałtyckiej

16:00 – oficjalne otwarcie
Gdański Teatr Szekspirowski


program główny:

16:30 – Anna Nowicka, This is the Real Thing
Gdański Teatr Szekspirowski

18:00 – Compagnie Linga / Katarzyna Gdaniec, Marco Cantalupo, flow
Teatr Wybrzeże

19:30 – Paweł Sakowicz, Jumpcore
Europejskie Centrum Solidarności


wydarzenia towarzyszące:

21:00 – Rafał Dziemidok, Serce Fabryki
Europejskie Centrum Solidarności

22:00 – impreza otwarcia
Wernisaż wystawy fotograficznej: Marta Ankiersztejn, No Place for…
100cznia


6 września | piątek



wydarzenia towarzyszące:

9:30–10:00 – prezentacja współorganizatora Polskiej Platformy Tańca: Instytutu Adama Mickiewicza
Twoja Stocznia

10:00–12:30 – Open Platform (sesja pitchingowa)
Artyści: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Tomasz Ciesielski, Hygin Delimat, Wojciech Grudziński, Magdalena Jędra, Maciej Kuźmiński, Wojciech Mochniej, Anna Nowicka, Bartosz Ostrowski, Renata Piotrowska-Auffret, Anna Steller, Anna Straczyńska, Natalia Wilk, Bartosz Woszczyński, Dawid Żakowski
Twoja Stocznia

13:00–15:00 – zwiedzanie wystawy w Europejskim Centrum Solidarności, wycieczka po Stoczni Gdańskiej

13:00–15:00 – Pisz dobrze o tańcu – warsztaty dla grupy krytyki tańca
Europejskie Centrum Solidarności


program główny:

16:00 – Hygin Delimat, Slowstepper — On The Edge Of Survival
Teatr Wybrzeże

18:00 – Wojciech Grudziński, POPULUXE
Gdański Teatr Szekspirowski

19:30 – Janusz Orlik, Mute
Opera Bałtycka

20:30 – Paweł Grala, Matryca (Prześwit)
Klub ŻAK

21:30 – Małgorzata Haduch, Paulina Owczarek, KIO in Motion
Gdański Teatr Szekspirowski


wydarzenie towarzyszące:

23:00 – Katarzyna Kania, Piotr Stanek, Scores for Yearning. The concert
Kolonia Artystów


7 września | sobota



wydarzenia towarzyszące:

9:00–12:00 – Open Platform (otwarty networking)
Europejskie Centrum Solidarności

10:00–11:00 – konsultacje z Komisją Artystyczną PPT 2019
Europejskie Centrum Solidarności

11:00–12:00 – (New) Work in Progress – zawodowy speed dating
Europejskie Centrum Solidarności – kawiarnia

10:00–12:00 – Pisz dobrze o tańcu – warsztaty dla grupy krytyki tańca
Europejskie Centrum Solidarności

12:00–13:30 – panel dyskusyjny: Taniec w kontekstach społeczeństwa obywatelskiego
Europejskie Centrum Solidarności

14:00–15:30 – panel dyskusyjny: Sieci dla tańca
Europejskie Centrum Solidarności


program główny:

16:00 – Teatr A PART, Teatr Amareya / Marcin Herich, Cztery
Klub ŻAK

17:30 – Dariusz Nowak, Dor Mamalia, into me, see
Opera Bałtycka

18:30 – Iwona Olszowska, Paweł Konior, Ewa i On
Teatr Wybrzeże

20:00 – Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK / Jakub Lewandowski, Rozkosz
Gdański Teatr Szekspirowski


wydarzenia towarzyszące:

21:30 – Teatr Dada von Bzdülöw, Dzisiaj, Wszystko
Teatr Wybrzeże

22:30 – impreza zamknięcia
Teatr Wybrzeże – Foyer


8 września | niedziela



wydarzenia towarzyszące:

10:00–12:00 – Pisz dobrze o tańcu – warsztaty dla grupy krytyki tańca
Europejskie Centrum Solidarności

10:00–11:30 – panel dyskusyjny: Modele i strategie funkcjonowania tańca w Polsce
Europejskie Centrum Solidarności

11:30–12:00 – prezentacja organizatora Polskiej Platformy Tańca: Instytutu Muzyki i Tańca
Europejskie Centrum Solidarności

12:00–13:00 – DanceDesk – spotkanie projektowe
Europejskie Centrum Solidarności

13:00–15:00 – lokalni przewodnicy – zwiedzanie murali na Zaspie


program główny:

15:00 – Teatr A PART, Teatr Amareya / Marcin Herich, Cztery (drugi pokaz)
Klub ŻAK


wydarzenia towarzyszące:

13.00–15.00 – Mazurek Freestyle – warsztaty tańca tradycyjnego
Centrum Św. Jana, Nadbałtyckie Centrum Kultury

16:30 – Bartosz Ostrowski, Babel. The resonance of language
ETNO, Oddział Etnografii Muzeum Narodowego

18:00–20:00 – potańcówka z muzyką na żywo
Centrum Św. Jana, Nadbałtyckie Centrum Kultury


drukuj